• UWAGA!

• Nowy nr telefonu!

• Zapraszamy na zebrania z rodzicami

• Zapraszamy na koncert

• #Ubrania do oddania

• Zapraszamy!

• Ślubowanie klas I

7 października uczniowie klas I zebrali się, aby złożyć uroczyste ślubowanie jako uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach.
    W trakcie uroczystości ślubowania w nowej sali koncertowej, panowała atmosfera niesamowitego podekscytowania i radości. Nowa sala, wspaniale zaaranżowana i przystosowana do potrzeb muzycznych, stała się świadkiem pierwszych kroków uczniów w świat sztuki dźwięku.
    Zebranych gości powitał Burmistrz Miasta Siemiatycze - Piotr Siniakowicz, podkreślając, że uroczystość na nowej sali koncertowej jest to symboliczny moment dla uczniów klas pierwszych oraz niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich obecnych. Ta chwila z pewnością pozostanie w pamięci uczniów i społeczności szkolnej jako symboliczny początek ich muzycznej podróży.
    Całość uroczystości zakończyła się krótkim koncertem, w którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne. Sala koncertowa, wypełniona dźwiękami instrumentów, stała się miejscem, gdzie zrodziły się marzenia o przyszłych sukcesach i artystycznych osiągnięciach.

• Ślubowanie uczniów klas I

• Zebrania z Rodzicami

• Uwaga!

• Rekrutacja 2023

• Koncert dyplomantów

• Zapraszamy na koncert dyplomantów

• Protokół szkolnego konkursu na wykonanie Miniatury Fortepianowej 03.06.2023 r.

Jury konkursu: Justyna Marszałek, Agata Gabryjel, Przemysław Resztak

W dniu 03.06.2023 o g. 9:00 w auli Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Kilara w Siemiatyczach odbył się w sekcji fortepianu obowiązkowy konkurs na wykonanie Miniatury Fortepianowej dla klas 2-6/6 oraz 2-4/4.
    Konkurs obowiązywał 18 uczniów z w/w klas, przystąpiło 14 uczniów. Uczniowie nieobecni na konkursie to: Nicol Klebanowska, Adam Kowalczuk, Julia Jasiewicz, Nikola Stelmach, Natalia Malinowska.

Jury po wysłuchaniu prezentacji oceniało zgodnie z wewnętrznie ustalonym regulaminem: zgodność z tekstem, aparat gry, estetyka brzmienia.

Członek Jury nie oceniał własnego ucznia. Jury po podliczeniu poszczególnych punktacji przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

Grand Prix: 25 pkt.: -

I miejsce: 24 pkt.: -

II miejsce: 22-23 pkt.:

GRUPA I:

• Bartosz Charyton, kl. 3/6, gr. I, (naucz. A. Kowalczuk) - 22,66 pkt.
    • Jeremiasz Sapieżko, kl. 2/4 , gr. I, (naucz. J. Marszałek) - 22 pkt.

GRUPA II:

• Julia Leszczyńska, kl. 6/6, g.r II, (naucz. A. Gabryjel) - 23 pkt.

III miejsce: 21 pkt.:

GRUPA I:

• Michał Szeweluk, kl.3/6, gr. I, (naucz. A. Kowalczuk) - 21,66 pkt.
    • Katarzyna Piątek, kl. 2/6, gr. I, (naucz. P. Resztak) -21 pkt.
    • Magdalena Bilkiewicz, kl. 2/4, gr. I, (naucz. A. Kowalczuk) - 21 pkt.

GRUPA II:

• Borys Dawidziuk, kl.4/6, gr. II, (naucz. J. Marszałek) - 21,50 pkt.
    • Anna Andrzejczuk, kl. 6/6, gr. II, (naucz. A.Gabryjel) - 21 pkt.

WYRÓŻNIENIE: 19 - 20 pkt.:

GRUPA I:

• Mikołaj Łubko, kl. 2/6, gr. I, (naucz. J. Marszałek) - 20,50 pkt.
    • Klaudia Antoniuk, kl.2/4 gr. I, (naucz. M. Mileshka) - 20,33 pkt.
    • Iwan Antonow, kl. 2/6, gr. I, (naucz. B.Trzaskoś) - 20 pkt.

GRUPA II:

• Cezary Cieślik, kl. 3/4, gr. II, (naucz. A. Gabryjel) - 20,50 pkt.
    • Julia Olendzka, kl. 6/6, gr. II, (naucz. J. Marszałek) - 20,50 pkt.
    • Bartosz Wydzierzecki, kl.6/6, gr. II, (naucz. J. Marszałek) - 20 pkt.

Gratulujemy Wszystkim Laureatom i Wyróżnionym!

• Warsztaty z dr Barbarą Tritt

10 maja, dr Barbara Tritt z Poznania poprowadziła warsztaty emisyjne dla chorzystów naszej szkoły, skupiające się na technikach muzycznej emisji głosu. Uczestnicy mieli okazję rozwijać umiejętności kontrolowania głosu i wyrażania emocji podczas śpiewu.
    Mamy nadzieję, że warsztaty te przyczynią się do znacznego rozwoju umiejętności emisyjnych i muzycznych, otwierając nowe możliwości artystyczne dla naszych chorzystów.

• Audycja muzyczna klasy skrzypiec

20 maja w Szkole Muzycznej I st. im. Wojciecha Kilara odbyła się audycja muzyczna uczniów klasy skrzypiec p. Zbigniewa Piotrowskiego oraz klasy fortepianu i fortepianu dodatkowego p. Agaty Gabryjel. Podczas audycji uczniowie mieli możliwość wystąpić przed publicznością i zaprezentować to, czego nauczyli się w ciągu roku. Występy na skrzypcach i fortepianie są zawsze bardzo efektowne i pełne emocji, a także wymagają dużego skupienia i talentu. Słuchacze mogli cieszyć się różnorodnym repertuarem muzycznym, który obejmował
    zarówno utwory klasyczne, jak i współczesne. Każdy uczeń mógł pokazać swój własny styl i interpretację utworów. Tego typu wydarzenia są ważne zarówno dla uczniów, którzy mają okazję zaprezentować swoje umiejętności publicznie, jak i dla publiczności, która ma szansę posłuchać utalentowanych młodych muzyków. To także doskonała okazja dla nauczycieli, aby ocenić postępy swoich uczniów i zobaczyć, jak radzą sobie na scenie.

• Piknik muzyczny

12 maja, w parku, przy szkole muzycznej odbył się piknik muzyczny, który przyciągnął wiele osób. Na scenie wystąpili uczniowie oraz nauczyciele z nasze szkoły, którzy zaprezentowali różne gatunki muzyki. Przybyłych gości bawiły różne atrakcje, w tym stoiska z ciastem, watą cukrową i lodami, a także loterią fantową. Piknik muzyczny okazał się świetną okazją do spędzenia wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz cieszenia się muzyką na żywo. Mam nadzieję, że za rok zobaczymy się ponownie.