W Szkole Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach prowadzone jest nauczanie w dwóch rodzajach cyklu: sześcioletnim (dzieci od 7 roku życia) i czteroletnim (dzieci od 9 roku życia). W każdym cyklu realizowany jest szkolny plan nauczania, obejmujący obowiązkowe przedmioty: instrument główny, zajęcia ogólnomuzyczne oraz w zależności od wybranego instrumentu, orkiestra lub chór lub zespół kameralny.
Nasi uczniowie uczą się gry na następujących instrumentach: fortepian, akordeon, gitara, skrzypce, flet poprzeczny, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, perkusja.
Rekrutacja do Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara
w Siemiatyczach
Przesłuchania wstępne odbędą się 10 maja w godzinach od 15.00 do 18.00
oraz 11 maja - od 9.00 do12.00.
Kwestionariusz kandydata do elektronicznego wypełnienia i wysłania znajduje się w linku:
Elektroniczny wniosek dla kandydata
ZAPRASZAMY CHĘTNE DZIECI I MŁODZIEŻ
Sekretariat przyjmuje dokumenty:
REGULAMIN rekrutacji kandydatów do klasy pierwszej szkoły muzycznej i stopnia im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach
Regulamin określa szczegółowe zasady rekrutacji do Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach., w szczególności formy i zakres tematyczny badania przydatności oraz sposoby i terminy informowania kandydatów o wynikach rekrutacji w oparciu o art. 142 ust. 10 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 – Prawo Oświatowe z późniejszymi zmianami oraz Rozporządzenie MKiDN z dnia 9 kwietnia 2019 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do publicznych szkół i publicznych placówek artystycznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych.
§ 1.
I. Warunki ubiegania się o przyjęcie do szkoły
§ 2.
II. Tryb powoływania i skład komisji:
W celu przeprowadzenia badania przydatności dyrektor szkoły powołuje spośród nauczycieli komisję rekrutacyjną, wyznacza jej skład i przewodniczącego. W przypadkach uzasadnionych dużą ilością kandydatów przewodniczący komisji może powołać spośród członków komisji zespoły rekrutacyjne liczące co najmniej 3 osoby .
§ 3.
III. Terminy badania przydatności, terminy składania wniosku:
Dodatkowe dokumenty
Dokumenty, o których mowa w punkcie d) są składane w oryginale, notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego zgodnie z art. 76a § 1 Kodeksu Postępowania Administracyjnego odpisu lub wyciągu z dokumentu lub w postaci kopii poświadczanej za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata.
Oświadczenia, o których mowa w punkcie d), składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.
Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.” Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.
Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może żądać dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach, o których mowa w p. d), w terminie wyznaczonym przez przewodniczącego, lub może zwrócić się do wójta (burmistrza, prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce zamieszkania kandydata o potwierdzenie tych okoliczności. Wójt (burmistrz, prezydent miasta) potwierdza te okoliczności w terminie 14 dni.
§ 4.
IV. Ubieganie się o przyjęcie do klasy programowo wyższej, przyjęcie do szkoły w trakcie roku szkolnego lub przechodzenie ucznia z jednej szkoły do innej:
Wymagane dokumenty:
W ciągu 30 dni od daty złożenia wniosku przeprowadza się egzamin kwalifikacyjny mający na celu sprawdzenie, czy predyspozycje i poziom umiejętności kandydata odpowiadają programowi klasy, do której kandydat ma być przyjęty. Warunkiem przeprowadzenia egzaminu kwalifikacyjnego jest posiadanie przez szkołę możliwości przyjęcia kandydata.
W przypadku kandydatów ubiegających się o przyjęcie do klasy programowo wyższej niż pierwsza, termin przeprowadzenia egzaminu kwalifikacyjnego powinien przypadać w terminie przeprowadzania badania przydatności lub przeprowadzenia egzaminów wstępnych.
W celu przeprowadzenia egzaminu dyrektor powołuje komisję kwalifikacyjną, która:
Decyzję o przyjęciu kandydata do szkoły podejmuje dyrektor.
§ 5.
V. Ogólne zasady kwalifikowania kandydatów:
1. Postępowanie rekrutacyjne do szkoły muzycznej I stopnia jest dwuetapowe.
Etap pierwszy:
Etap drugi:
W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:
Kryteria, o których mowa powyżej , mają jednakową wartość.
§ 6.
VI. Zasady oceniania:
§ 7.
VII. Zasady ogłaszania wyników i procedury odwoławcze:
Listy, o których mowa w ust. c), podaje się do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie w widocznym miejscu w siedzibie szkoły muzycznej I stopnia. Listy zawierają imiona i nazwiska
kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia oraz datę podania listy i podpis przewodniczącego komisji rekrutacyjnej.
Regulamin zatwierdzony na Radzie Pedagogicznej 29.02.2020 r.